04.10.2017

Lekcje wiedzy o kulturze w terenie

Uczniowie klas 1TB, 1TBF, 2TB oraz 2TUF w ramach zajęć wiedzy o kulturze wzięli w ostatnim miesiącu udział w kilku wydarzeniach kulturalnych oferowanych przez Miejski Ośrodek Kultury. Bez wątpienia godną uwagi jest wystawa strojów teatralnych, podczas której można podziwiać kreatywność studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Okazuje się, że by wykonać wspaniałe kostiumy teatralne można wykorzystać tak nietypowe materiały jak taśma z kasety video, czy magnetofonowa. Wystawę można oglądać jeszcze przez kilka dni na pierwszym piętrze Miejskiego Ośrodka Kultury. Miłośnicy poezji i fotografii powinni natomiast udać się na parter MOK-u, gdzie mieści się wystawa o znamiennej nazwie „Światłoczułe  słowa”. Jest to czwarta edycja wystawy, podczas której do wierszy lokalnych poetów wykonują zdjęcia fotografowie związani z Gnieznem. Wielkie brawa dla ucznia i uczennicy Technikum Usług Fryzjerskich za odwagę i głośne zaprezentowanie wierszy podczas wizyty w Miejskim Ośrodku Kultury. Już wkrótce kolejne kulturalne wyprawy. Zdjęcia z tych wydarzeń znajdują się w galerii.

www.zsp3-gniezno.pl/galeria,pl,284.html