Podsumowanie Dnia Papieskiego

Podsumowanie konkursu z okazji XVII-tego Dnia Papieskiego pod hasłem: „IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ”.

12 października w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbyła się uroczysta gala podsumowująca finał konkursów papieskich zorganizowanych w szkołach z Powiatu Gnieźnieńskiego z okazji XVII Dnia Papieskiego pod hasłem: „IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ”. Podczas bogatego i wzruszającego programu gali, zaprezentowali się także laureaci Przeglądu Piosenki Chrześcijańskiej. Konkursy były przeprowadzone na wszystkich etapach edukacyjnych w różnych kategoriach. Nie mogło zabraknąć uczniów z naszej szkoły, którzy odpowiedzieli na wyzwanie związane z konkursem adresowanym do młodzieży ponadgimnazjalnej, który odbył się w dwóch kategoriach: prezentacja multimedialna oraz esej. Temat pracy w obu kategoriach nosił tytuł: „Wstań, nie skupiaj się na swoich słabościach i wątpliwościach, żyj wyprostowany”. Celem konkursu było przybliżenie młodemu człowiekowi osoby i dzieła św. Jana Pawła II, jego posługi, a także ukazanie, że jest On wzorem dla współczesnego człowieka w podejmowaniu ważnych decyzji, w oparciu o cnoty - w tym też nadzieję; oraz kształtowanie postawy chrześcijańskiej wobec wartości, na które wskazywał Święty.

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli to wyzwanie i wzięli udział w w/w konkursie.