23.10.2017

Przedszkolaki u fryzjera

Podróż edukacyjna przedszkolaków

W piątek 20 października dzieci z przedszkola w Pyszczynie odwiedziły naszą szkołę. Celem wizyty było poznanie zawodu fryzjera. Zajęcia z dziećmi w pracowni fryzjerskiej przeprowadziła pani E. Stasik-Utrata.

Dzieci dowiedziały się, na czym polega praca fryzjera, zobaczyły sprzęty i narzędzia niezbędne w tej pracy. Z zaciekawieniem obserwowały usługę modelowania włosów. Największym zainteresowaniem cieszyły się główki treningowe. Mali goście próbowali swych sił w czesaniu i układaniu włosów. Uczennice technikum zaplatały dzieciom warkocze, a chłopcom układały włosy na żel. Zajęcia dostarczyły wielu wrażeń i emocji zarówno przedszkolakom, jak i naszym uczennicom.

Organizatorem spotkania była pni Barbara Malak, która realizuje projekt „Maturzyści czytają przedszkolakom” i w ramach rewizyty zaprosiła dzieci do pracowni fryzjerskiej.

Zdjęcia można obejrzeć tutaj: