23.10.2017

Akcja Zapal znicz pamięci

Akcja „Zapal znicz pamięci”

Młodzież naszej szkoły w poniedziałek 23.10.2017 r. uczciła pamięć bohaterów - patriotów zamordowanych w czasie II wojny światowej na terenie Gniezna. W ramach IX akcji „Zapal znicz pamięci”, która w tym roku miała miejsce 22.10.2017 r., uczniowie udali się do pobliskich miejsc pamięci, aby oddać hołd tym, których mordowano za to, że byli Polakami, ludźmi aktywnymi społecznie.

Uczniowie z kl. III TBF z wychowawcą B. Malak zapalili znicz pod tablicą pamięci poświęconą Polakom zamęczonym przez Gestapo przy ul. Sobieskiego 12 ( w tym budynku była siedziba Gestapo ). Uczniowie z kl. III cf z p. K. Olejniczak-Gołębowską poszli zapalić znicz przy pomniku ku czci poległych Polaków w Parku Kościuszki.

Włączając się do akcji, upamiętniliśmy pomordowanych mieszkańców ziem wcielonych do III Rzeszy.

www.zsp3-gniezno.pl/galeria,pl,297.html