Kurs w Londynie - projekt PO WER

W lipcu bieżącego roku nauczycielka języka angielskiego p. Katarzyna Olejniczak- Gołembowska  uczestniczyła w dwutygodniowym kursie metodycznym w Londynie w ramach programu PO WER.

Kurs pod nazwą ,, Bringing culture to the classroom” przyniesie wiele korzysci dla szkoły I dla nauczycieli. Będą to m.in.:

- wykorzystanie potocznego angielskiego  i lepsze przygotowanie uczniów do kontaktów z „żywym” językiem

- wykorzystanie nowych technik w celu przybliżenia uczniom faktów dotyczących kultury Wielkiej Brytanii

- zapoznanie uczniów z elementami kultury brytyjskiej w takich dziedzinach jak: muzyka, media, moda,  sztuka, polityka, film, edukacja oraz literatura współczesna

- zintegrowanie wiadomości kulturowych z nauczaniem języka angielskiego

- wykorzystanie materiałów oraz stron internetowych w celu przybliżenia uczniom elementów kultury Wielkiej Brytanii

- wykorzystanie informacji kulturowych w ćwiczeniu zagadnień gramatycznych, rozumienia ze słuchu i rozumienia tekstu czytanego. Celem kursu było:

- zwiększenie świadomości odnośnie współczesnych problemów Wielkiej Brytanii

- lepsze zrozumienie współczesnej kultury Wielkiej Brytanii

- zaopatrzenie kursantów w autentyczne materiały, które będą mogli wykorzystać na lekcjach

- zaopatrzenie kursant ów w wiedzę niezbędną do tego, by móc odpowiedzieć na pytania uczniów odnośnie „wszystkiego co związane z Wielką Brytanią”