11.04.2018

Dzień z Matematyką

11 kwietnia, pod patronatem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie, w I Liceum Ogólnokształcącym odbył się „Dzień z Matematyką”. Projekt adresowany był do uczniów wszystkich szkół  ponadgimnazjalnych powiatu gnieźnieńskiego.
            W ramach tego przedsięwzięcia odbył się m. in. Powiatowy Konkurs Matematyczny „Supermaturzysta”, Mistrzostwa Powiatu w Sudoku oraz
wykład Współczesne systemy bezprzewodowe”, którego prelegentem był Pan dr hab. inż. Piotr Remlein z Instytutu Informatyki i Telekomunikacji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie.
            Zwieńczeniem projektu było uhonorowanie najlepszych z najlepszych – czyli Supermaturzystów, Supermatematyków i wielbicieli liczb.
Wśród nagrodzonych znaleźli się również nasi uczniowie.

W finale powiatowym Wojewódzkiego Konkursu „Supermatematyk” miejsca na podium wywalczyli :
Maciej Goźdź w kategorii szkoła zawodowa, klasy pierwsze (drugie miejsce) oraz Krystian Stawowy (trzecie miejsce).

W kategorii szkoła zawodowa, klasy II i III, trzecie miejsce zajął Kacper Łochowicz z klasy II zp.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów  w finale konkursu, który odbędzie się 21 kwietnia w Poznaniu.