02.03.2018

wycieczka do zakładu renowacji mebli -ANTYKI

Uczniowie kl. 3s – zawód stolarz, byli na wycieczce dydaktycznej w zakładzie „Antyki” – Pracownia renowacji mebli oraz salony sprzedaży w Gnieźnie.

Była to kolejna wycieczka uczniów naszej szkoły do tego zakładu.

Zakład „Antyki” to zakład z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracach renowacji i konserwacji mebli. Zakład wykonuje profesjonalne usługi renowacji mebli metodami tradycyjnymi w pracowni konserwacji, ponadto posiada dwie galerie i ekspozycje mebli po renowacji oraz magazyn mebli „prawdziwych” z XVIII, XIX i XX wieku.

Uczniowie zobaczyli dawne sposoby i metody wykonywania oraz wykończania mebli z poprzednich wieków.

Nasza wizyta w zakładzie była doskonałą lekcją łączenia teorii z praktyką w zakresie renowacji i konserwacji mebli, a także wzornictwa i styli stosowanych dawniej w meblarstwie.

www.zsp3-gniezno.pl/galeria,pl,324.html