Nasi stolarze na stażu w Wiesbaden

Od 5 do 25 maja 16 uczniów klas II i III szkoły zawodowej pod opieką dwójki nauczycieli brali udział w stażu zagranicznym dla stolarzy zorganizowanym we współpracy
z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą w Poznaniu w Wiesbaden.

W czasie trzech tygodni stażu nasi stolarze wytrwale ćwiczyli obróbkę drewna
oraz uszlachetnianie powierzchni drewna i tworzyw drzewnych. Dzięki temu nauczyli się m. in. wykonywać połączenia wczepowe i udoskonalili swoje umiejętności z zakresu obsługi maszyn i narzędzi stolarskich. Pod czujnym okiem niemieckich instruktorów fornirowali, szlifowali, bejcowali i lakierowali, żeby podnieść swoje zawodowe kwalifikacje.

A co się działo poza godzinami pracy w warsztatach? Uczniowie w weekendy brali udział w programie kulturowym – zwiedzili Wiesbaden, Frankfurt nad Menem wraz z frankfurckim lotniskiem, wędrowali w malowniczych okolicach Renu i wspinali się w parku linowym.

Z relacji uczniów możemy wnioskować jedno – warto było wziąć udział w tym przedsięwzięciu, szczególnie dlatego, że efekty swojej trzytygodniowej pracy w niemieckim centrum kształcenia: skrzynkę na narzędzia, planszę do gry w szachy i deskorolkę oraz niezapomniane wspomnienia z całego wyjazdu zabrali ze sobą do domu.

Relacja fotograficzna w zakladce galeria