MATEMATYCZNE

2016/2017

Dnia 31 marca 2017 r. już po raz piąty odbył się „Dzień z Matematyką”, pod patronatem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie.

Projekt adresowany był do uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu gnieźnieńskiego, a jego realizatorami byli nauczyciele matematyki I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie. W ramach tego przedsięwzięcia podsumowany również został etap powiatowy Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego „Supermatematyk”. Wśród osób wręczających nagrody byli goście specjalni: Pan Prof. dr hab. inż. Andrzej Urbaniak - Prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie oraz Pani Maria Suplicka – etatowy członek Zarządu Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

Jak co roku , miejsca na podium, wywalczyli  również nasi uczniowie:

Kacper Łochowicz z klasy I zp zajął II miejsce w kategorii: zasadnicze szkoły zawodowe, klasy I,

a Daria Szymaniak z klasy III f również znalazła się na II miejscu w kategorii: zasadnicze szkoły zawodowe, klasy II, III.

Serdecznie gratulujemy!

2013/ 2014

NASZA UCZENNICA PO RAZ DRUGI ZDOBYŁA TYTUŁ

SUPERMATEMATYK

W dniu 26 czerwca 2014 roku w Zespole Szkół Budownictwa nr 1 w Poznaniu odbyło się wręczenie nagród  w Wielkopolskim Konkursie Matematycznym „Supermatematyk”

W kategorii ZSZ klasy drugie zaszczytny tytuł Supermatematyka po raz drugi zdobyła nasza uczennica Zuzanna Lewandowska z klasy IIf.

W finale tego konkursu naszą szkołę reprezentowały również Eliza Chuda z klasy I f i Julia Graczyk z klasy II f .Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnej edycji konkursu.