SPOTKANIE W SIEDZIBIE BTP W EPINAL 17.09.2010

W piątek (17 września 2010) odbyło się spotkanie w siedzibie BTP w Epinal z Danielem Virionem

i Gerardem Demange, na którym obecni byli również przedstawiciele BTP i CFA z Lyon.

Na spotkaniu została przypomniana struktura i zasada funkcjonowania Izby Budowlanej w Polsce i we Francji; poruszona została również kwestia dotycząca szkolnictwa zawodowego i dofinansowania szkół. Po spotkaniu zwiedziliśmy CFA w Arches; wskazano nam warsztat stolarstwa i konstrukcji drewnianych - gdyż tej grupy zawodowej dotyczyć będzie tegoroczna wymiana. Będzie to 10-osobowa grupa młodzieży (ze strony polskiej bedzie to 5 stolarzy i 5 uczniów technikum budowlanego). W tym roku dodatkowo do Francji pojedzie nauczyciel- inżynier technologii drewna - co również zostało ustalone ze stroną francuską. Wyjazd uczniów z Polski zaplanowano na 28 listopada 2010 roku Przyjazd grupy francuskiej na 28 marca 2011 roku W ramach wspólnego projektu będzie postawienie drewnianej konstrukcji na terenie ZSP nr 3 Projekt zostanie przygotowany wspólnie ze stroną francuską Na koniec zwiedziliśmy targi budowlane w Epinal, które są znacznie mniejsze w porównaniu z poznańskimi. Wyjazd intensywny, ale owocny -zapowiadający dalszą współpracę z Francuzami przynajmniej na tak dobrym poziomie jak dotychczasowa.
Poniżej podajemy link - dotyczący pobytu Francuzów w Polsce
- co zostało umieszczone na stronie internetowej CFA: